SAND kollektsiooni kuuluvad voodipeatsid, põrandapadjad ja akustilised seinapaneelid. Materjal on 100 % naturaalne: täisvillane, looduslikes lambavärvides tööstuslikult toodetud vilt (vastab ÖKO-TEX® 100 standardile), seinapaneelide puhul lisandub täispuit ja kraasitud vill. Visuaalseks lahenduseks on inspiratsiooni pakkunud lõputud liiva ja merevee mängu jäljed rannikul…

Kollektsiooni seinapaneelide uus versioon FERN valiti rahvusvahelise 7. Tallinna Rakenduskunsti Triennaali peanäitusele Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis.

Triennaali teemaks oli “Ajavahe. Time Difference”, kus uuriti aega ja selle erinevaid käsitlusi.

FERN tähendab eesti keeles sõnajalga, mis ürgse liigina on Maal eksisteerinud juba sadu miljoneid aastaid, sümboliseerides sellega vastupidavust ja ajas kestvust. Sama võib öelda ka töös kasutatava põhilise materjali, lambavilla kohta, mis veel 100 aastat tagasi oli hindamatu väärtusega tekstiilmaterjal, mis meie esivanematele riided selga andis ja millest valmisid ka majapidamises vajaminevad tekstiilid. Vahepealsetel aastatel on vill oma väärtust minetanud, kuid tänasel päeval, mil oleme hakanud taas hindama tervislikku elu-ja töökeskkonda, on ka vill uuesti jõudmas meie interjööridesse. Ajaring on täis saanud, väärtuslik materjal on ajaproovile vastu pidanud.

2017