Näitusel AJATUS ühendatati traditsioonilised käsitöötehnikad puhta vormiga, et suurejooneliselt esile tuua meistrite oskusi. Mitmes mõõdus suured kerad olid riputatud näitusesaali õhuruumi erinevatele kõrgustele ja moodustasid eemalt vaadates planeetide rivi või täheparve. Iga kera on kaetud või täidetud meistri valitud tehnika ja materjaliga.

Eesti maalambad on näitusel esindatud tööga „Maalambad planeedilt Jupiter?“ Geneetiliselt uuritud eesti maalambad pole siiani tunnistatud kohalikuks põlistõuks, kuidas nad küll Maale sattusid?

Need väikesekasvulised hästi kohastunud lambad on siinsetel aladel elanud juba tuhandeid aastaid. Vanimad kirjalikud andmed pärinevad baltisaksa ajaloolaselt Wilhelm Christian Friebelt aastast 1794. Kaks sajandit hiljem, 2006. aastal UNESCO toel läbi viidud eesti maalammaste otsingud, kaardistamine ja geeniuuringud tõestasid veenvalt, et keerulisele ajaloole vaatamata on eesti maalammaste populatsioon säilinud – eesti maalammastelt kogutud geenid ei kattu ühegi teise Läänemere äärse põlis- ega kultuurtõugu lammaste geenidega. Sellele vaatamata pole eesti maalammas kohalikuks põlistõuks tunnistatud ning nende kaitse ja säilimine sõltub vaid entusiasmist…

Näituse kuraatorid on Mae Kivilo ja Kaarel Kuusk

2018