Villakomposiidi loomine sai alguse 2013. aastal, mil koostöös Tallinna Tehnikaülikooli teaduri Aare Aruniiduga sai diplomitöö käigus otsitud tehnoloogilist lahendust tekstiilitööstuse standarditele mittevastava villa rakendamiseks komposiitmaterjali sarrusena.
Villakomposiidi loomise ajendiks oli lambakasvatuse areng Eestis ja laiemalt kogu maailmas, kus tähelepanukeskmes on lihatõugude aretus ning villa kvaliteedile ei pöörata enam piisavalt tähelepanu. Villast on saanud lihatootmise kaasprodukt, millest püütakse võimalikult odavalt vabaneda, isegi selle põletamise ja matmise teel. Samas, vaatamata kiu ebastandardsusele, kannavad nad endas kõiki villale omistatavaid unikaalseid füüsilis-keemilisi omadusi, mistõttu villa võib nimetada looduslikult kõrgtehnoloogiliseks kiuks.
Materjali väljatöötamisel oli kaks olulist eeltingimust:
Loodud lahendusel on kõik villa unikaalsed omadused, mis teevad FlexiWoolist ideaalse sisustusmaterjali. FlexiWool on nagu villgi temperatuuri isoleeriv, helineelav, niiskustaset reguleeriv, õhusaastet vähendav, antibakteriaalne, antistaatiline, tulekindel, ümbertöödeldav ja eluea lõpus komposteeritav. Lisaks võimaldab materjal 3D vormimist.
Seinapaneelide villasisaldus on 88% ja kaal 600 g/m2, helineelavustegur vahemikus 2000-4000 Hz ligineb 1-le st helilaine tagasipeegeldumine on minimaalne.
Disain Katrin Kabun, tootja OÜ FlexiWool