Raamatu “Arhailiselt high-tech. Lambavilla teadmistepõhine rakendamine” esitlus

18. aprillil esitlesime Eesti Kunstiakadeemias koostöös tekstiilidisaini osakonnaga värskelt ilmunud raamatut “Arhailiselt high-tech. Lambavilla teadmistepõhine rakendamine”. 

Suured tänud toimetajatele Sander Õun, Diana Tuulik ja Svea Aavik ja kujundajale Janika Vesberg, erilised tänud SEM fotode eest Valdek Miklile ja muidugi EKA tekstiilidisaini osakonnale eesotsas Piret Valgu ja Kadi Kibbermanniga.

Raamatut koostades olin tekstiilidisaineri ja õppejõu positsioonil, seega on raamat mõeldud eelkõige tudengitele, disaineritele, sisearhitektidele aga kindlasti ka kõigile huvilistele, kel soov mõista villa kui taastuva ressursi väärtust, villas pidevalt toimuvaid protsesse ja nende tulemusena avalduvaid villa funktsionaalseid omadusi. Eesmärgiks oli arusaadavas keeles avada villakius toimuva tagamaad – kuidas vill materjalina ümbruskonda mõjutab ja ennast mõjutada laseb, et tõsta seeläbi huvi villa laiema ja teadlikuma kasutamise vastu.

Raamatut (nii eesti kui ingliskeelset) on võimalik osta Eesti Kunstiakadeemia kirjastusest https://www.artun.ee/kirjastamine/muugil/

Eestikeelselt on raamat kättesaadav ka Apollo raamatupoest https://www.apollo.ee/arhailiselt-hi-tech.html ja ka Rahvaraamatust https://rahvaraamat.ee/p/arhailiselt-hi-tech/1656064/et?isbn=9789916619520

Rahvusraamatukogu digiarhiiv  http://www.digar.ee/id/nlib-digar:666101